21.8 C
Скопје
20:21 - 15 април, 2024

Ознака : МСУ

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На изложба „Пејзаж на вознемиреност“ во МСУ 

М.П
Kлиматските промени и еколошки предизвици генерираат ургентни состојби преку екстремните временски услови, губење на биодиверзитетот, девастираната животна средина, неконтролираните траектории на експлатација на основните ресурси...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На изложба на Петар Лубарда во Музеј на современа уметност

М.П
Вечерва со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност – Скопје ќе биде отворена изложба на дела од црногорскиот уметник Петар Лубарда. Изложбата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Препорачуваме: Изложба „Сè што ни е заедничко“ во МСУ до 20 февруари

М.П
Во тек е меѓународната годишна изложба „Сè што ни е заедничко“, која можете да ја погледнете во Музејот на современа уметност – Скопје до 20...
ЕспресоСлајдер

Голема изложба на Музејот на современата уметност – Скопје во Кунстхале, Виена

Ј.К.Д
Во почетокот на следната година во престижниот простор Кунстхале (кој е дел од Музеум Квартиер) еден од најголемите европски културни центри во срцето на Виена на 1.000 метри квадратни...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ГЛЕДАЈ ТУКА СУМ БЕЗ ПРОСТОР: МСУ со голема изложба на најпрогресивните уметници од Југоисточна Европа

Еспресо
На 29 септември, во 20 часот, во Музејот на современата уметност – Скопје ќе биде отворена голема меѓународна изложба со наслов „Гледај тука сум без...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Детска филмска програма и креативни работилници во МСУ

jasmina.kantardzieva
Фестивалот за документарни филмови „МакеДокс“ во соработка со Музејот н современата уметност – Скопје со особено внимание дел од годишната фестивалска програма им ја посветува...