10.8 C
Скопје
04:36 - 23 мај, 2024

Ознака : МакеДокс

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

(Фото) Патувачкото кино на „МакеДокс“ во светиниколскиот реон

Еспресо
Првиот дел од годинашното Патувачко кино на Здружението за промоција на документаристика „МакеДокс“ ги опфати градот Свети Николе и три села што се наоѓаат во...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Доделените награди на 14. „МакеДокс“ и 5. МакеКоПроДокс форум

Еспресо
Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ со своето 14. издание по осумдневна филмска програма со 75 документарни остварувања прикажани на четири локации во Старата чаршија...
Наши ФациСлајдерСцена

 Добитници на наградите на 13. „МакеДокс“

Еспресо
Доделувањето на наградите на 13. Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“ се одржа на 24 август, во Куршумли-ан, во рамките на претпоследната фестивалска вечер. На...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Фото) Изложба „Спојка“, филмска програма и најава на МакеКоПроДокс форумот на 13. „МакеДокс“

Еспресо
Пладневно матине, на кое официјално беше отворена изложбата „Спојка“ на Доријан Миловановиќ, се случи на почетокот на четвртиот ден на 13. „МакеДокс“ во Куршумли-ан. Доријан...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдер

Вечерва во Куршумли-ан: Отворање на 13. Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“

Еспресо
Магичниот простор на Куршумли-ан во следните осум денови ќе биде збирно место за „Лупење идеи“ на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“, кој во своето...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Земја во фокус – Чешка на 13. МакеДокс“

Еспресо
Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи од 18 до 25 август во Скопје. Во рамките на програмата Земја во фокус е Чешка,...
Наши ФациСлајдерСцена

Од 18 до 25 август во Скопје: Програма на 13. Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“

Еспресо
Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ во своето 13-то издание ќе се одржи од 18 до 25 август во Скопје. Фестивалската програма ќе се прикажува...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) Патувачкото кино на „МакеДокс“ во с.Василево и с.Вељуса

Еспресо
Почна првиот дел од тринаесеттото Патувачко кино на „МакеДокс“ низ струмичкиот регион. Наместо во Моноспитово, како што претходно беше планирано, првата проекција се одржа на 18 јули...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Детска филмска програма и креативни работилници во МСУ

jasmina.kantardzieva
Фестивалот за документарни филмови „МакеДокс“ во соработка со Музејот н современата уметност – Скопје со особено внимание дел од годишната фестивалска програма им ја посветува...