4.8 C
Скопје
22:56 - 18 април, 2024

Ознака : програма

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Детално подготвена програма за погребот на кралот Чарлс Трети: „За жал, почнува сериозно планирање“

Еспресо
Планот за погребот на кралицата Елизабета е направен во 60-тите години, само неколку години откако таа беше крунисана. Планот, со кодно име „Операција Лондон бриџ“,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Ако се усвои предложената програма, Македонија ќе оди на Евросонг 2014

Еспресо
Шведска ќе биде земја домаќин на Евровизија во 2024 година, по победата на претставничката на Шведска, Лорин на ланскиот Евросонг кој се одржа во Ливерпул, Велика...
СветСлајдерСцена

Што ќе гледаме на Евровизија, кои се изненадувањата: Еве ја програмата

Еспресо
Сè е подготвено за настапите на уметниците од 40-те земји натпреварувачки во Торино. На сцената ќе видиме тројца познати водители – Лаура Паусини, Алесандро Кателан...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДИЕТНА ПРОГРАМА ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ТОП ФОРМА: Вака се храни и слабее Џенифер Лопез

Еспресо
Пејачката и танчарка, која наскоро ќе наполни 53 години, има тонирано и совршено тело, како резултат на интензивен и постојан тренинг, но исто така и...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ПРОГРАМА) СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ 2021: Исклучително силна и богата програма за јубилејот

Еспресо
Годинешниот 40. Скопски џез фестивал ќе се одржи од 20-24 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што ги донесе кризата со корона-вирусот, подготовката...
Народ гледаСлајдер

ВИДЕО | Добро е што не го избркале од работа: Водител на Би-Би-Си заборави дека е во живо, па погледнете што направи!

Васко Спасоски
Познатиот водител на вестите на „Би-Би-Си“, Бен Браун ги насмеа гледачите на тв-екраните, но и на социјалните мрежи за она што го направи пред камерите....
Здравје

Чисто тело за само 7 дена, веднаш направете го овој рецепт

Igor
Оваа брза детоксикација се спроведува седум дена, а со неа можете да загубите дури и до седум килограми… Оваа детоксикациска програма ќе го забрза организмот...