19.8 C
Скопје
06:07 - 24 септември, 2023

Чисто тело за само 7 дена, веднаш направете го овој рецепт

Оваа брза детоксикација се спроведува седум дена, а со неа можете да загубите дури и до седум килограми…

Оваа детоксикациска програма ќе го забрза организмот и од телото ќе го исфрли вишокот течности и токсини.

Потребно ви е: 2 дл дестилирана вода, 2 лажици сок од органски лимон (доколку немате оргaнски лимон, обичниот истријте го со раствор од сода бикарбона), 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица цимет, 1 лажица мед.

Подготовка: Сите состојки помешајте ги добро во една стаклена тегла. Теглата чувајте ја во фрижидер.

Примена: Секое утро на празен стомак изедете по една лажица од оваа смеса.

Оваа детоксикациска програма подразбира и пиење на големи количини на вода цел ден (најмалку три литри). По една недела вашата тежина може да се намали дури за седум килограми.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....