Вест која ја шокираше јавноста: Пејачката со месеци на психијатрија против своја волја

После веста дека се повлекува од јавноста со објаснување дека сака да го поддржи својот болен татко, за пејачката Бритни Спирс испливаа информации кои ја шокираа јавноста. Имено, како што пренесуваат странските медиуми, пејачката се наоѓа на лекување во ментална установа, каде што е сместена против своја волја. Меѓутоа, пејачката се наоѓа таму од јануари, а не од оваа недела, како што првично беше кажано.

Родителите на пејачката веќе со месеци јавно не се изјасниле, како ни нејзиното момче, Сем Асгари, ниту пак поранешниот сопруг, Кевин Федерлајн. На социјалните мрежи Бритни имаше само две објавени фотографии од јануари, со што предизвика сомнеж кај фановите.

Имено, таа тогаш рече дека мора да му се посвети на својот татко после неговата операција и дека тоа е причината поради која се повлекува од медиумите.

Меѓутоа, во јавноста неодамна се појави гласовна порака од поранешен член на тимот на Бритни Спирс, кој вели дека пејачката е во психијатриска установа од јануари, како и дека не се знае кога ќе биде пуштена. Тој додава дека пејачката одбивала да оди на лекување и дека таму е против своја волја. Вели дека пејачката не сакала да ги зема лековите кои се нејзина стандардна терапија уште од 2007 година, кога после нервниот слом, ја избричи главата во еден фризерски салон во кој упадна сосема неочекувано.

Од тие причини, членовите на нејзиното семејство донеле одлука пејачката да ја остават на лекување.

Слични објави

Поради коронавирусот одложена премиерата на четвртото продолжение од „Матрикс“

Еспресо

Урната на Неда Арнериќ положена во Алејата на заслужни граѓани: Пријателите и колегите за последен пат се збогуваа од актерката (ФОТО)

Еспресо

Додека во Грција се расправаат дали е Албанка или пак не е, пејачката ги засени сите присутни на забавата на Елтон Џон (ФОТО)

Васко Спасоски

СИТЕ ГИ ЧУВААТ ЈАЈЦАТА НА ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ, а не се свесни каква грешка прават„ Еве зошто тоа е најлошото место!

Igor

Бев осамена и немав време за мажи! Весна Змијанац прозборе и за голите фотографии од младоста (ФОТО)

Igor

Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × пет =

Слични објави

Раде Шербеџија откри како со сопругата ги поминуваат деновите во самоизолација

Еспресо

Лозано: Да не се разбереме погрешно, не сум на ничија страна! (ВИДЕО)

Еспресо

Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Igor

Необични места во Европа кои морате да ги посетите (ФОТО)

Еспресо

Ретко кој го може ова: Колегите ќе му подзавидат на Саша Ковачевиќ поради ваквиот успех! (ФОТО)

Васко Спасоски

Војводите од Сасекс на мета на критичарите: Соседите им прават проблем (ФОТО)

Igor