10.8 C
Скопје
05:00 - 23 мај, 2024

Ознака : туш

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЕКОЕ УТРО се туширала со ЛАДНА ВОДА во рок од една недела: Ова се резултатите за секој ден поединечно!

М.Р.
Стефани Хоуп со месеци слушала за придобивките од туширањето со ладна вода. Слушнала дека позитивно влијае на психата, кожата, косата и дека го олеснувало воспалението...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ВИРУСОТ ИЛИ НАСТИНКАТА ВИ ГО ЗАТНА НОСОТ? Ова се шест природни лекови против затнат нос, ќе се чувствувате веднаш подобро!

Еспресо
Ниските температури и сезоната на грипови очекувано можат да предизвикаат „затнат“ нос кој пак ни создава нервоза поради отежнатото дишење. Не посегнувајте веднаш по капки...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

(ВИДЕО) МОЧКАТЕ ПОД ТУШ? Опасна ви е навиката, тврди докторката која стана хит на Интернет

еспресо
Видеото на американската докторка Алисија Xефри-Томас, која објави серија приказни на тема „мочам под туш“, стана вирална на „Тик Ток“. Докторката ја нарече оваа навика...
ЛајфстајлСекојдневие

Златни правила за секс во вода за врвно уживање во најжешкото летно искуство

jasmina.kantardzieva
За време на летните одмори покрај езеро или море, сексот во вода е дефинитивно меѓу најжешките искуства што можете да ги запишете во вашиот дневник....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

И ЏЕЈК ГИЛЕНХАЛ Е МЕЃУ ОНИЕ ШТО НЕ СЕ БАЊААТ и тоа од еколошки причини, а има и куп други славни кои мразат туш!

jasmina.kantardzieva
Некои американски славни личности почнаа да зборуваат за своите хигиенски навики во интервјуата, откривајќи дека тие навистина не го сакаат секојдневниот туш.  Последниот во низата...
Лајфстајл

Повеќето мажи мечтаат за водење љубов на ова место! Одговорот ќе ве изненади

Igor
Креветот им е дефинитивно на последното место. Спремете се да ги слушнете нивните одговори на ова прашање. Резултати од едно спроведено истражување кажуваат дека поголемиот...
Лајфстајл

Ваков одговор можеби не очекувавте: Повеќето мажи мечтаат за водење љубов на ова место!

Igor
Дури 62 проценти од учесниците се сложиле дека ова место најмногу ги возбудува. Креветот дефинитивно им е на последното место. Подгответе се да ги слушнете...
Лајфстајл

Што мислите, кое е идеалното место за секс според мажите?

Igor
Не станува збор ниту за спалната соба, ниту за кујната. Верувале или не, едно ново истражување кое било спроведено од страна на компанија за производство...
ЛајфстајлСцена

Како ладен туш: Ештон Качер и Мила Кунис открија се за разводот (ВИДЕО)

Igor
По само четири години брак светските медиуми одлучија да ги разведат. Меѓутоа, холивудските актери Ештон Kачер и Мила Кунис на непосреден и интересен начин демантираа...