14.8 C
Скопје
10:56 - 28 февруари, 2024

Ознака : сунак

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Поостри дипломатски односи“: Сунак најави крај на „златната ера“ на односите со Кина

Еспресо
Британскиот премиер Сунак изјави дека „златната ера“ на односите со Кина е завршена. Британскиот премиер Риши Сунак смета дека „златната ера“ на односите меѓу Лондон...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Сунак го посети Зеленски: „Ние сме со вас до крај“

Еспресо
Британскиот премиер Риши Сунак ја оствари својата прва посета на Украина, каде што се сретна со претседателот Володимир Зеленски. На неговата страница на Твитер е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зошто Сунак се откажа од министерот Вилијамсон: Обвинет за булинг, пцовки и силеџиски пораки, претходно отпуштен од две влади

Еспресо
Сер Гевин Вилијамсон поднесе оставка по обвинувањата за малтретирање (булинг), изјавувајќи дека има намера да се ослободи од „секакво злодело“. Во писмото за оставка тој...
ЕспресоСлајдер

Трас и Сунак не го напаѓаат Џонсон: „Време е да се сврти страницата“

Еспресо
За време на конфронтацијата на тв-дебатата, Сунак ја потсети својата „ривалка“ – за референдумот за Брегзит – „дека треба да остане во Европската унија“. Трас...