4.8 C
Скопје
06:59 - 27 февруари, 2024

Ознака : министер

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Хрватски министер тешко повреден: Одел на лов кога се судрил со комбе

Еспресо
Хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ се здобил со тешки повреди на главата во сообраќајна несреќа во саботата наутро, во која едно лице загина. Директорот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зошто Сунак се откажа од министерот Вилијамсон: Обвинет за булинг, пцовки и силеџиски пораки, претходно отпуштен од две влади

Еспресо
Сер Гевин Вилијамсон поднесе оставка по обвинувањата за малтретирање (булинг), изјавувајќи дека има намера да се ослободи од „секакво злодело“. Во писмото за оставка тој...
ЕспресоСлајдер

Дипломатскиот имунитет го спаси Владимир Билчик од апсење на Европрајд

Еспресо
Поединци барале Владимир Билчик, известувачот на Европскиот парламент за Србија кој учествувал на Европрајд и повикал на негово одржување и покрај првичната забрана од српската...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Министер на Макрон обвинет за силување од две жени, Абад се брани: таков секс „едноставно е невозможен за мене… без надворешна помош“

Еспресо
Контроверзноста експлодира во Франција откако неколку дена по преземањето на функцијата, еден од министрите назначени од Емануел Макрон беше обвинет за силување од страна на...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

„Работата си е работа“: Поранешен министер од Авганистан работи како доставувач во Германија

И. Т.
Сајед Садаат беше министер за комуникации во авганистанската влада пред да се пресели во Германија минатиот септември во потрага по подобра иднина. Сега е доставувач...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, утре се жени – ќе биде свадба за паметење! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешниот министер за земјоделство или во моментов со титула – Генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски утре се жени. Љупчо и неговата избраничка Андријана Јакимовска...