6.8 C
Скопје
04:22 - 27 февруари, 2024

Ознака : европрајд

ЕспресоСлајдер

Дипломатскиот имунитет го спаси Владимир Билчик од апсење на Европрајд

Еспресо
Поединци барале Владимир Билчик, известувачот на Европскиот парламент за Србија кој учествувал на Европрајд и повикал на негово одржување и покрај првичната забрана од српската...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Европрајд, апсења, инциденти, српската премиерка потврди – десетина полицајци се повредени

Еспресо
Судири и инциденти помеѓу противниците и полицијата ја одбележаа Парадата на гордоста која сепак се одржа вечерва во Белград. Има десетина повредени полицајци, но српската...