21.8 C
Скопје
20:30 - 15 април, 2024

(Видео) Прекината втората дебата Трас-Сунак: среде дебата за војната во Украина, новинарката се онесвестила, еве го моментот

Многу анксиозност, но ништо сериозно. Поблаги тонови за предизвик меѓу Трас и Сунак. 

Втората телевизиска дебата, водена вчеравечер на Толк Тв (по првата емитувана вчера на Би-Би-Си) помеѓу Лиз Трас и Риши Сунак, претенденти во предизвикот да го заменат Борис Џонсон, беше прекината на средината на емисијата од ненадејната несвестица на водителката Кејт МекКан.

Новинарката одеднаш паднала во несвест додека поранешниот министер за надворешни работи – и сегашен фаворит во трката – зборуваше за војната во Украина и расправаше за Русија на Владимир Путин.

Одеднаш се слушнал „тап“ звук на телевизија во живо, додека водителката не била во кадар. Трас покажала скаменет израз, а потоа извикала „о Боже! а потоа и пријде на МекКан заедно со Сунак, пренесува Анса. Во тој момент емитувањето било прекинато. Набргу потоа радиодифузерот го објавил откажување на последниот дел на емисијата од „причини на претпазливост“, притоа уверувајќи дека новинарката во меѓувреме се опоравила и дека „не е ништо сериозно“.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....