-0.2 C
Скопје
06:45 - 30 март, 2023

(Фото) Во италијанската вила на Џорџ и Амал Клуни има и мост: еве што поврзува 

Дали некогаш сте слушнале за Вила Олеандра? Тоа е домот во Италија, на езерото Комо, на Џорџ и Амал Клуни. И прекрасен е!

Џорџ Клуни е еден од најомилените и најпознатите актери во Холивуд кој со својата убавина и талент ја освои почитта и наклонетоста на милиони фанови кои денес не ја пропуштаат можноста да го следат во секоја ситуација.

Но, дали знаевте дека тој има вила на езерото Комо што го носи името Олеандра?

Љубов на прв поглед беше тоа помеѓу Џорџ Клуни и езерото Комо, особено вилата што ја купи. Беше 2002 година кога Олеандра беше купена од американскиот актер кој ја загуби главата токму поради убавината на пиродата.

Вилата изградена во италијнаски слободен стил, комбинација од неколку традиционални стилови за регионот, била реновиран во некои делови во 1834 година од италијнското семејството Стопани кое ја поседувало. Подоцна биле направени и други промени, кога во 1868 година вилата ја купи семејството Антонџини.

За холивудскиот актер тоа е втор дом, каде поминува дури и неколку месеци во годината во релаксација и спокојство.

Езерото Комо се протега во близина на неговиот дом кој е поврзан со вилата со мост, кој исто така е во сопственост на Клуни. Така Џорџ и Амал Клуни имаат приватен излез кон езерото Комо.

Актерот Олеандра ја купил за 10 милиони евра, но со текот на годините добивал различни понуди по уште повисоки цени. Всушност, познавачите веруваат дека замокот вреди околу 100 милиони евра. Неодамна, вила која се наоѓа во близина на Олеандра беше продадена за 50 милиони евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lloyd Ranola (@lranola)

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....