Најслатките изданија од малата бунтовна принцеза Шарлот: Убавината и шармот ги наследила од мајка и, а бунтовноста од… (ФОТО)

Средното дете на британскиот кралски пар е се само не обична принцеза…

Средното дете на британскиот престолонаследник и неговата сопруга Кејт плени со шарм и харизма, но и со тврдоглавоста.

инстаграм

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам имаат три деца, две момчиња, Џорџ и Луис и преслаткото девојче Шарлот (5) кое е средно дете.

инстаграм

Момчињата, доколку судиме според сликите, а и зборовите на Кејт и Вилијам, се полесни за одгледување од нивната мала принцезичка, за која на прв поглед покрај шармот и силниот карактер, се гледа дека, кога таа нешто ќе зацрта – тоа мора да го оствари.

инстаграм

Малечката Шарлот досега собра убедливо најмногу медиумско внимание од сите три деца на кралскиот пар.

инстаграм

И, тоа не е случајно!

инстаграм

Имено, малечката принцеза плени на сликите на кои позира на официјалните кралски фотографии, подеднакво како кога се крие намуртена зад сукњата на мама и гледа во објективот кој зумира.

инстаграм

Особено слатко е тоа што Шарлот, покрај двајцата браќа, научила како да се избори за внимание и заедно со поголемиот брат Џорџ да учествува во детските игри.

инстаграм

Шарлот е активна, весела и ужива во играта, но подеднакво сака и се бори за својот дел од вниманието на своите често зафатени родители.

инстаграм

Исто така, непроценливи се нејзините фотографии од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, каде облечена како вистинска принцеза негодува што мора да стои на местото каде што и вели мајка и.

инстаграм

Се гледа дека малечката Шарлот е харизматична, бистра и убава девојка која својот бунтовнички карактер го наследила од својот чичко Хари, кој во детството бил многу сличен на неа, а тоа не се промени ниту денес.

инстаграм

Судејќи според се тоа за Кејт и Вилијам ќе значи дека Шарлот нема туку така лесно и без борба да ги почитува сите правила и прописи кои ги наложува кралскиот протокол, можеби исто како нејзиниот чичко Хари.

Слични објави

КАКО БЛИЗНАЧКИ СЕ: Едната има презгоден сопруг, а другата нема среќа со мажите

Igor

СЕ ПРЕПОЗНАВТЕ ЛИ? Избрзани одлуки кои жените ги прават по раскинување

Igor

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Igor

Ќе ви се заврти во глава: Наум Петрески му откри на Жаре колку земал бакшиш за една вечер (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кеjти Пери во новиот спот покажа колку е прекрасна жената во подмината бременост

Еспресо

Адам Лабунски ГОЛ на плажа: Позирал само со ИНСТРУМЕНТОТ во рака

Igor

Остави Коментар

11 + три =

Слични објави

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Еспресо

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Igor

Среќните парови ги имаат овие сексуални навики

Igor

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Еспресо

Освојуваат со своите облини каде и да се појават: Овие Македонки имаат најголеми гради на естрадата (ФОТО)

Васко Спасоски

Додека светот се прашува дали повторно е бремена таа направи ПРОМЕНА со која ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо