16.8 C
Скопје
05:25 - 13 јуни, 2024

Ознака : домаќинка

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Иако живее во луксуз, Александра Пријовиќ е супер домаќинка: Сама ја чистам куќата од подрум до четврти кат

Еспресо
Александра Пријовиќ е една од најпопуларните пејачки на овие простори, а со сопругот Филип Живојиновиќ и синот Александар живее во прекрасна вила на Бежанијска коса. Семејството Живојиновиќ ја продале...
СекојдневиеСлајдер

ВИДЕО: ЗА МАКЕДОНЦКИТЕ ДОМАЌИНКИ

Мими Стојановска
Денес „петак дан за метак“, ама мајките и домаќинките не баш се радуваат на викедите. Тие главно се резервирани за генералки. Кога се сетив што...
Секојдневие

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно се соли храната?

Еспресо
Иако поголемиот дел од луѓето мислат дека зачинувањето на храната, особено солењето е едноставен процес, при кој не постои можност да се згреши, сепак тоа...
Uncategorized

Кога „очајната домаќинка“ се слика во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Тери Хачер, актерката која е позната по улогата во серијата „Очајни домаќинки“, го прослави неодамна својот 55 роденден и по тој повод со своите пријатели...
ЛајфстајлСцена

Од „Очајна домаќинка“ до затвореничка – Фелисити Хофман во затвор (ФОТО)

Igor
Холивудската актерка Фелисити Хофман, најпозната по улогата во серијата „Очајни домаќинки“ од вторникот е во затвор каде започна со служењето на затворската казна во период...