5.8 C
Скопје
21:35 - 6 декември, 2023

Иако живее во луксуз, Александра Пријовиќ е супер домаќинка: Сама ја чистам куќата од подрум до четврти кат

Александра Пријовиќ е една од најпопуларните пејачки на овие простори, а со сопругот Филип Живојиновиќ и синот Александар живее во прекрасна вила на Бежанијска коса.

Семејството Живојиновиќ ја продале семејната куќа за околу половина милион евра непосредно пред да добијат наследник, а тие потоа ја реновирале и ја украсиле својата оаза на мирот по свој вкус.

Иако нејзината работа бара чести патувања и настапи до раните утрински часови, Александра, како што вели, не е ноќна птица, туку сака слободното време да го поминува во семејното гнездо.

-Најмногу уживам кога сум со семејството, кога сум со син ми. Сакам да лежам и да гледам телевизија. Само да не морам никаде да одам – ​​признала Александра и истакнала дека најмногу ја опушта престојот во нејзиниот дом.

– Бидејќи немам многу време, еднаш или двапати месечно ме фаќа лудило, па ја чистам куќата. Бидејќи куќата е на четири нивоа, го земам целиот ден и чистам сѐ од подрумот нагоре. Имам куќна помошничка, но сите ќе се согласат дека сопственикот најдобро си го чисти просторот – вели Александра.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....