24.8 C
Скопје
04:05 - 23 јуни, 2024

Ознака : чекори

РетроСлајдер

КАКО ДА СТАНЕТЕ ТИРАНИН: Звучи лошо, ама изгледа добро на телевизија

jasmina.kantardzieva
Секој може да стане тиранин. Не се потребни ексклузивни вештини. Ниту, пак, талентот за покорување на народите и масите е нешто вродено или елитистичко. Сепак,...
Лајфстајл

Вложете труд во својата врска – 4 чекори со кои ќе ја унапредите и подобрите

Igor
За квалитетот на вашата врска, не е важно колку долго трае таа, најважно е двајцата да бидете присутни и посветени и да уживате во својата...
Дестинации и Дегустации

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...