17.8 C
Скопје
04:39 - 20 мај, 2024

Ознака : тиранин

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Вработените го опишуваат Илон Маск како непристапен тиранин: „Го обезвреднува персоналот и отпушта по желба“

Еспресо
Вработените во Тесла го нарекуваат Маск „непристапен тиранин“, така се изјасниле во тајна анкета, пишува Бизнис инсајдер. Во интерното истражување на Tesla спроведено во 2018...
РетроСлајдер

КАКО ДА СТАНЕТЕ ТИРАНИН: Звучи лошо, ама изгледа добро на телевизија

jasmina.kantardzieva
Секој може да стане тиранин. Не се потребни ексклузивни вештини. Ниту, пак, талентот за покорување на народите и масите е нешто вродено или елитистичко. Сепак,...