25.8 C
Скопје
13:17 - 14 април, 2024

Ознака : вработени

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(Фото) Традиционална крводарителска акција во Клиника „Жан Митрев“: Вработените и нивните семејства даруваа крв

Еспресо
Во Клиничката болница „Жан Митрев“ се одржа традиционалната доброволна крводарителска акција. Вкупно 57 вработени на Клиника „Жан Митрев“, медицински и немедицински персонал доброволно даруваа крв,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Илон Маск прави град за своите вработени: Поевтини кирии, помодерни куќи

М.П
Глобалното седиште на Tesla е во областа Остин, како и канцелариите на Boring Company, а во тек е изградбата на објектите SpaceX и Neuralink. Новиот...
СветСлајдерСцена

Илон Маск не застанува со понижување: Исмејуваше отпуштен работник јавно, па се извини

Еспресо
Извршниот директор на Твитер, Илон Маск, му се извини на отпуштениот работник Харалдур Торлејфсон, откако вчера јавно го исмејуваше на мрежата. Торлејфсон вчера го праша...
СветСлајдерСцена

Правилникот за вработените на Илон Маск исплива во јавност: Еве што сè бара од нив!

Еспресо
Најбогатиот човек на светот, а воедно и главен извршен директор на „Тесла“, основачот на „Спејс Икс“ и сопственик на Твитер, Илон Маск има прецизни правила...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(Фото) Вработените на Клиничката болница „Жан Митрев“ донираа крв за Институтот за трансфузиона медицина

Еспресо
Вработените на Клиничката болница Жан Митрев, предводени од д-р Митрев заедно со медицинскиот и немедицинскиот персонал доброволно даруваа крв и испратија порака за хуманост и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Вработените го опишуваат Илон Маск како непристапен тиранин: „Го обезвреднува персоналот и отпушта по желба“

Еспресо
Вработените во Тесла го нарекуваат Маск „непристапен тиранин“, така се изјасниле во тајна анкета, пишува Бизнис инсајдер. Во интерното истражување на Tesla спроведено во 2018...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Маск ги исмеваше отказите на вработените во Твитер: „генијалци со голем талент“

Еспресо
Илон Маск на Твитер се потсмеваше со отпуштањето на 20 вработени од компанијата. Новиот шеф на социјалната мрежа Твитер, Илон Маск, ја потврди информацијата дека...
БалканСлајдерСцена

Саша Ковачевиќ пред банкрот го затвора својот ресторан: Најмногу мислам на вработените!

Еспресо
Познатиот пејач Саша Ковачевиќ има свој ресторан во Белград, но како и многу угостители за време на пандемијата од коронавирусот, така и познатиот пејач беше...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Англискиот музичар Ед Ширан (29) на неговите вработени во својот ресторан ќе им исплаќа цела плата додека трае пандемијата на коронавирусот, а исто така им...
ЛајфстајлСцена

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Igor
Викторија Бекам за кратко време стана многу ценета модна дизајнерка. на почетокот многу лица ја исмеваа, но за десет години од работењето таа успеа да...