Tag : вработени

Балкан Слајдер Сцена

Саша Ковачевиќ пред банкрот го затвора својот ресторан: Најмногу мислам на вработените!

Еспресо
Познатиот пејач Саша Ковачевиќ има свој ресторан во Белград, но како и многу угостители за време на пандемијата од коронавирусот, така и познатиот пејач беше...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Англискиот музичар Ед Ширан (29) на неговите вработени во својот ресторан ќе им исплаќа цела плата додека трае пандемијата на коронавирусот, а исто така им...
Лајфстајл Сцена

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Igor
Викторија Бекам за кратко време стана многу ценета модна дизајнерка. на почетокот многу лица ја исмеваа, но за десет години од работењето таа успеа да...
Uncategorized

Еден цртеж ја покажа правата вистина за вработените мајки

Igor
Перуанскиот карикатурист на брилијантен начин ги прикажа комплексните предизвици со кои се соочуваат вработените мајки, а всушност и сите вработени жени. Мајките се наоѓаат на...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian