9.8 C
Скопје
01:36 - 27 февруари, 2024

Ознака : дарување крв

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(Фото) Традиционална крводарителска акција во Клиника „Жан Митрев“: Вработените и нивните семејства даруваа крв

Еспресо
Во Клиничката болница „Жан Митрев“ се одржа традиционалната доброволна крводарителска акција. Вкупно 57 вработени на Клиника „Жан Митрев“, медицински и немедицински персонал доброволно даруваа крв,...