8.8 C
Скопје
19:41 - 20 февруари, 2024

Ознака : град

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Илон Маск прави град за своите вработени: Поевтини кирии, помодерни куќи

М.П
Глобалното седиште на Tesla е во областа Остин, како и канцелариите на Boring Company, а во тек е изградбата на објектите SpaceX и Neuralink. Новиот...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Цените не пораснале 500 години: Идилична германска населба во која киријата чини 88 центи годишно

Еспресо
Доколку сакате да го посетите Фугереј, ќе треба да платите билет чија цена е четири пати повисока од изнајмувањето стан за цела година. Еден човек...
СветСлајдерСцена

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо
7 британски градови влегоа во потесниот избор на локации кандидати за домаќини на Евровизија за следната година. Тоа се Бирмингем, Глазгов, Лидс, Ливерпул, Манчестер, Њукасл...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Славчо Попоски предупредува на невреме, силни електрични празнења и град

Ј.К.Д
– Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, во најголем дел од оваа недела времето во Македонија ќе биде ОСОБЕНО НЕСТАБИЛНО, на повеќе места...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(ФОТО) Мариупол веќе го нема: КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ГРАДОТ ПРЕД ВОЈНАТА

Еспресо
Пристанишниот град во Југоисточна Украина стана непрепознатлив откако Русија ја нападна земјата. Некои фотографии ни помагаат да разбереме каков беше градот пред да започне конфликтот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ИЛОН МАСК: Се надевам дека ќе направивме град на Марс пред да избие Трета светска војна

М.Р.
Илон Маск откри нови планови за создавање град на Марс, кој ќе може да биде целосно самоодржлив и чиј опстанок нема да зависи од Земјата....
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) ГРАД ОД МЕДЕЊАЦИ: Божиќно волшепство кое ве враќа во детството, тука сè се јаде и преслатко е!

Ј.К.Д
За време на Божиќ, децата од градот Берген во Норвешка помагаат да се направи градот од медењаци Pepperkakebyen.  Традицијата почнала во 1991, како дел од...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Запознајте се со градот на историјата и културата – Откријте го Маракеш (ФОТО)

Еспресо
Маракеш постои веќе речиси илјада години и претставува град на историјата и културата… Станува збор за место, кое само по себе асоцира на фузија од...
СценаХороскоп

Прочитајте кое е вашето идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Igor
Погледнете што вели астрологијата за тоа кое е идеалното место за живеење за секој хороскопски знак. Овен Овните се создадени за активен живот и многу...