17.8 C
Скопје
04:57 - 20 мај, 2024

Ознака : маракеш

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Запознајте се со градот на историјата и културата – Откријте го Маракеш (ФОТО)

Еспресо
Маракеш постои веќе речиси илјада години и претставува град на историјата и културата… Станува збор за место, кое само по себе асоцира на фузија од...