Прочитајте кое е вашето идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Погледнете што вели астрологијата за тоа кое е идеалното место за живеење за секој хороскопски знак.

Овен

Овните се создадени за активен живот и многу дружба. Градот кој ќе им ја задоволи потребната дневна доза за авантура е секако Лас Вегас.

Бик

Биковите сакаат да се чувствуваат посебно и финансиски надмоќни. Совршениот град за нив е Лос Анџелес.

Близнаци

Близнаците сакаат промени. Нивната љубопитност и потреба за нови искуства може да ја задоволат само во град каков што е Њујорк.

Рак

Уникатни луѓе кои не можат да поднесат да бидат исти како другите. Токму и затоа Париз е совршениот место за живеење за нив.

Лав

Сакаат топло време, плажи и опуштена атмосфера. Идеалното место за нив е Барселона.

Девица

Девиците сакаат ред, рутина и дисциплина. Град кој ги пресретнува нивните идеали и стил на живот е секако Берлин.

Вага

Вагите не се за живот во големи градови. Сакаат мирни и тивки места. Земајќи ја предвид и нивната нежна, уметничка страна, Венеција би било идеалното место за живеење.

Скорпија

Ова се силни и одлучни луѓе со борбен карактер. Чикаго е градот во кој ќе се пронајдат.

Стрелец

Авантуристите во зодијакот најубаво ќе се чувствуваат доколку постојано ги менуваат местата на живеење. Сепак, најдобриот град за нив би бил Рим, каде ќе уживаат во спојот на античкото и модерното.

Јарец

На Јарците им е потребен град полн со музеи, театри и културни збиднувања. Совршено место за нив е Солт Лејк Сити.

Водолија

Водолиите сакаат брзо темпо на живот и средина која постојано ќе ги предизвикува да го дадат најдоброто од себе. Совршениот град за нив е Хонконг.

Риби

Уметнички настроените и идеалистични Риби не поднесуваат живот во голем град. Според тоа, идеалното место за живеење за нив е романтичната Фиренца.

Слични објави

На кого личи? Цеца објави фотографија од родителите (ФОТО)

Igor

Објавени потресните мемоари на славниот актер во врска со Анџелина Џоли: Таа е ангел, најголем од сите…

Еспресо

Кралицата Елизабета и принцот Филип се во брак 73 години, а малкумина знаат дека тие всушност се роднини

Еспресо

Дупер ја објавија новата песна: „Многу фалат тапаните на Мартина“ – гласи еден од коментарите (ВИДЕО)

Igor

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

ЦЕЦА загрме во секси издание во ПРИЛЕП (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

три × 5 =

Слични објави

Овие сестри заработуваат милиони продавајќи селотејп за подигнување на градите

Igor

Старлетата Ава за претседател на Хрватска! (ФОТО)

Igor

Од танцот на пејачката Едита нема да ви биде добро: Таа го спушти телефонот подолу и … (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мојот задник е како Ферари, не го кријам во гаража – Секси хокеарката од Словенија е хит на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Раперот Тони Зен за првпат го покажа својот наследник – Јасен! (ФОТО)

Васко Спасоски

Српски пејач „јадел ќотек“ во Куманово, па завршил на шиење во болница (ФОТО) (+18)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian