26.8 C
Скопје
14:19 - 25 мај, 2024

Ознака : манчестер

СветСлајдерСцена

Кристијано Роналдо го обвини Манчестер Јунајтед за недостаток на „сочувство“ поради смртта на синот и болеста на ќерката

Еспресо
Кристијано Роналдо даде интервју за Пирс Морган, во кое изјави дека бил „изневерен“ од клубот Манчестер Јунајтед дека не му покажал должно сочувство поради смртта...
СветСлајдерСцена

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо
7 британски градови влегоа во потесниот избор на локации кандидати за домаќини на Евровизија за следната година. Тоа се Бирмингем, Глазгов, Лидс, Ливерпул, Манчестер, Њукасл...
ЛајфстајлСцена

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor
Куќата на Џастин Бибер (25) од неодамна се продава и тоа за 4.490.700 евра. Позната е како „Helsby Hills“, а се наоѓа во село во...