Tag : продажба

Инспирација и совети

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Еспресо
Модната куќа „Луј Витон“ и во времето на пандемијата на коронавирусот не помислува да запре. „Луј Витон“ го распродаде капутот инспириран од домашна бањарка за...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Славниот пејач со слика во мрежести чорапи го сруши сајтот: Досега не се памети ваква продажба на насловна страница! (ФОТО)

Еспресо
Во понеделникот, на 16 март, лондонскиот магазин „Beauty papers“, најави дека на нивната насловна страница ќе се најде британскиот пејач Хари Стајлс (26). На заводливите...
Лајфстајл Сцена

Ким и Канjе ја продаваат својата куќа! (ФОТО)

Igor
Славниот пар одлучи да продаде една од своите недвижнини, а со оглед на тоа дека во потполност се разликува од онаа во која Ким и...
Лајфстајл Сцена

Погледнете во луксузната куќа на Џастин Бибер која чини 8,5 милиони долари (ФОТО)

Igor
Познатиот канадски пејач Џастин Бибер реши да ги „отвори вратите“ од својот дом во Беверли Хилс каде пејачот живее заедно со сопругата Хејли Бибер. Имено,...
Лајфстајл Сцена

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor
Куќата на Џастин Бибер (25) од неодамна се продава и тоа за 4.490.700 евра. Позната е како „Helsby Hills“, а се наоѓа во село во...
Лајфстајл Сцена

Мерил Стрип го продава станот во Њујорк за 18 милиони евра, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Igor
Холивудската ѕвезда Мерил Стрип (70) е подготвена за нови промени и овој пат таа одлучи да го продаде луксузниот пентхаус во Њујорк по цена од...
Ви Препорачуваме Кујна

Зошто портокалите се продаваат во црвена, а лимоните во бела мрежичка?

Igor
Во црвена мрежичка портокалите изгледаат дека се „порумени“, односно повеќе би ве привлекле да ги купите. Трговците се служат со најразлични трикови кога се во...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Се продава НАЈЛОШИОТ ЕВРОВИЗИСКИ АУТФИТ, од цената ќе ви дојде да заплачете! (ФОТО)

Igor
Еуфоријата од извонредниот пласман на Тамара Тодевска на годинашната Евровизија сè уште трае, а минатогодишните претставници ја искористија приликата да не потсетат на уште еден...
Лајфстајл Сцена

На продажба вилата во која живееле Шер и Еди Марфи (ФОТО)

Igor
Овој неверојатен имот кој се простира на 14 хектари, чиј сопственик беше актерот Еди Марфи, повторно е на пазарот со цена од 48 милиони долари....
Сцена

Гулаб писмоносец продаден за 1,25 милиони евра

Igor
Тркачки гулаб писмоносец е продаден за рекордни 1,25 милиони евра. Тркањето гулаби е популарен спорт меѓу кинеската елита. Гулабот се вика Армандо, а неговиот првичен...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian