Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Куќата на Џастин Бибер (25) од неодамна се продава и тоа за 4.490.700 евра. Позната е како „Helsby Hills“, а се наоѓа во село во близина на градот Честер во Англија.

На тој луксузен имот Џастин е од 2016 година, односно кога за време на својата турнеја настапуваше во Манчестер. Дворното место е распострано на два хектари, а има и сопствен хелиодром.

Фото: Профимедиа.рс

Вилата е прво наменета како „засолниште“ во кое Бибер ќе го пронајде својот мир и каде би можел безгрижно да работи на своите нови песни.

Куќата е во модерен дизајн, со големи прозорци, а има поглед кон преубавиот двор. Има пет купатила, пет соби и опремена е со најсовремена технологија.

Фото: Профимедиа.рс

Вратите немаат клуч, туку се отвараат на отисок од прст. Има и сауна, џакузи од каде може да се гледа телевизија, теретана и приватна дневна соба.

Фото: Профимедиа.рс

Базенот, сауната и соблекувалната се наоѓаат спроти спортската сала за да не може Џастин да се измори шетајќи по огромната вила.

Надбор има фудбалски терен, куќичка на дрва, соба за билјард, меѓутоа со оглед на тоа дека сите дознаа каде живее тој, куќата е ставена на продажба.

 

Слични објави

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor

Правела селфи на работ од карпа и паднала во провалија од 30 метри!

Слободен Печат

Од малолетна проститутка до црвениот тепих во Кан

Igor

Совршени крцкави грицки: Поховани печурки (РЕЦЕПТ)

Igor

Насмеана, нашминкана, слаба: Вака изгледаше враќањето на Меган Маркл во Велика Британија по Мегзит (ФОТО)

Еспресо

Бремена и гола: Манекенката објави фотографија и им постави прашање на фановите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − пет =

Слични објави

Ќе ви застане крвта во вените! Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна! (ВИДЕО) (+18)

Igor

Поранешниот супермодел и на 53 години изгледа исто како пред две децении (ВИДЕО)

Igor

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Еспресо

„Мутава со харизма на згазена мачка“: КАРЛЕУША ја нападнала и навредила ќерката на ЦЕЦА

Igor

Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Igor

Фризерите советуваат: Овој тест од 10 секунди открива дали смеете да ја фарбате косата

Igor