Славната холивудска дива повторно помина ноќ зад решетки (ФОТО)

Актерката и активистка Џејн Фонда ја помина ноќта во затвор по четвртото апсење во исто толку недели демонстации за борбата против климатските промени во кои учествуваше во Вашингтон.

Актерката која има 81 година, била меѓу повеќе од 40 илјади уапсени во петокот додека седеле во атриумот на деловната зграда на Сенатот.

Портпаролот на движењето „Пожарна вежба во петок“ Ајра Арлук изјави дека Џејн Фонда е единствена од успешните која ја помина ноќта во затвор, четврти пат во текот на досегашните демонстрации, пренесува АП.

профимедиа

Арлук изјави дека таа вчера попладне се појавила пред судијата во Големиот суд и тогаш била ослободена.

Фонда изјавила дека планира да биде апсена секој петок додека се залага за намалување на употребата на фосилни горива кои се штетни за климата.

Таа најави дека секој петок до јануари ќе учествува во преземањето на акциите за спречување на климатските промени.

Слични објави

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Видео хороскоп 21 јуни 2019, петок

Igor

Највисокиот водопад во Европа: Овде има снег и во јуни! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Igor

Чоколадни колачи со путер од кикирики (РЕЦЕПТ)

Igor

Дневен хороскоп за 3 април 2019, среда

Igor

Остави Коментар

девет + 1 =

Слични објави

Наместо скафандер и чизми за скијање, Лила Филиповска на Попова Шапка позира во прекратко здолниште! (ФОТО)

Васко Спасоски

Зачинете го сексот – Трикови со кои ќе го полудите партнерот

Igor

Турунџиева го направи првото селфи со внукот (ФОТО)

Igor

СОВЕТИ ЗА УБАВИНА: Кои се најчестите грешки кои ги правиме?

Igor

Милан Поповиќ и судијката која му го додели детето, биле во ист хотел на скијање!

Васко Спасоски

Никол Кидман и Кит Урбан споделуваат нежности кај стигнат (ФОТО)

Igor