Ознака : питер

Лајфстајл Сцена

Почина sвездата на „Easy Rider“ Питер Фонда

Igor
Американскиот актер Питер Фонда, познат по моторџискиот филм од 1969 година „Голи во седло“ (Easy Rider), почина по борбата со карцином на белите дробови, соопшти...