25.8 C
Скопје
13:13 - 14 април, 2024

Како вашите бели чорапи постојано да бидат бели? Ова е трикот за кој илјадници луѓе велат дека функционира!

Сите знаеме колку е тешко белите чорапи да останат бели и колку брзо попримаат сивкаста нијанса.

Често е невозможно да се исперат, а на нив да не останат флеки и дамки.

Но пред да ги фрлите, може треба да го испробате овој трик кој молњевито се шири на Интернет.

Многу е едноставен. Во еден леген ставете врела вода, а потоа во водата ставете една таблета за машинско миење садови.

инстаграм

Кога таблетата ќе се растопи, потопете ги белите чорапи, а потоа оставете ги 24 часа да отстојат, сè додека нечистотијата ја снема, а водата не стане темна.

профимедиа

Потоа исперете ги чорапите уште еднаш на вообичаениот начин за перење на бели алишта – на 60 или на 90 степени во машина.

Белите чорапи ќе ви бидат како нови.

Слични објави

Момченце починало поради предизвик на Тик Ток: Опасен тренд „хромирање“ се шири на социјалните мрежи

еспресо

Отворена прва продавница за алкохол во Саудиска Арабија: Ќе се купува алкохол со овластување

Еспресо

Мир Божји, Христос се роди! Народни обичаи и верувања за Божиќ: Бидете со најблиските и заедно прославете го Христовото раѓање

Еспресо

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо

Каква кармичка судбина ќе имате во 2024 според датумот на раѓање: Декодирајте ја иднината преку персоналната бројка и откријте што ве чека!

Еспресо

Денес го славиме Свети Игнатиј, еве што (не) треба да правите

Еспресо
Се вчитува....