17.8 C
Скопје
05:38 - 20 мај, 2024

Ознака : летото

Наши ФациСлајдерСцена

Стојне Николова: Летото ќе го поминам во нашиот преубав Охрид

Еспресо
Фолк пејачката Стојне Николова препознатлива по својот нежен вокал, со кој внесува карактеристични музички изведби на македонската песна – летниот одмор ќе го мине во...
Слајдер

Откриени рамена – Полн погодок за летото (ФОТО)

Еспресо
Сите копнееме по убави парчиња облека што ја откриваат кожата – а меѓу омилените се оние што ги откриваат рамената. Од елегантни фустани кои ги...
Секојдневие

Еве како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Еспресо
Иако во светот владее пандемија, некои работи во животот никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролета – лето, а во лето фармерките...
Секојдневие

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Igor
Се вклопува во секој стил и е одличен избор за секоја прилика… Елегантните блузи им припаѓаат на парчињата кои ги носиме во текот на сите...
ЛајфстајлСцена

Вака изгледа кога СЕВЕРИНА ќе ги здружи силите со својот СВЕКОР (ВИДЕО)

Igor
Регионалните медиуми за познатата пејачка Северина во последните неколку денови пишуваат дека таа наводно поминува низ тежок период, вклучувајќи и потенцијален банкрот, долгови на сите...
Здрави навики

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Igor
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...
Секојдневие

Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Igor
Ова лето ќе го означи враќањето на лоб, боб и пикси фризурите… Има ли подобро време за промена на фризурата од летото? Скратувањето на косата...
Сцена

Омилена кај сите трендсетерки: Кежуал комбинација во која ќе ја поминеме пролетта и летото (ФОТО)

Igor
И покрај сите раскошни пролетни и летни модни трендови, една од оние клучните комбинации од пролетниот и летниот ормар ја обожаваат сите трендсетерки. За која...