24.8 C
Скопје
02:50 - 23 јуни, 2024

Ознака : класик

Секојдневие

Еве како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Еспресо
Иако во светот владее пандемија, некои работи во животот никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролета – лето, а во лето фармерките...
Секојдневие

Вечен моден класик: Оваа пролет на прво место се наоѓа сакото! Еве како треба да изгледате… (ФОТО)

Еспресо
Дали првата асоцијација за сако ви е – елеганција и деловен стил? Сепак, сакото е нешто што во сончевите пролетни денови може да замени било...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Како настана култната песна „Eye of the Tiger“ од филмот „Роки“? (ВИДЕО)

Еспресо
Џим Петерик, еден од основачите на познатиот бенд „Survivor“, се присети на времето кога настана култната песна „Eye of the Tiger“, која го издигна бендот...
Секојдневие

Идеален избор за најлудата ноќ: Безвременски класик во кој ќе заблескате како никогаш досега! (ФОТО)

Еспресо
Беспрекорен изглед каков што нуди ова парче облека е доволна причина да го облечете на себе за новогодишната ноќ. Малиот црн фустан е безвременско парче облека во кое секоја жена изгледа...