32.8 C
Скопје
19:54 - 22 јули, 2024

Ознака : eye of the tiger

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Како настана култната песна „Eye of the Tiger“ од филмот „Роки“? (ВИДЕО)

Еспресо
Џим Петерик, еден од основачите на познатиот бенд „Survivor“, се присети на времето кога настана култната песна „Eye of the Tiger“, која го издигна бендот...