Испливаа досега НЕВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ од Меган Маркл: На само 9 години се борела за многу важни работи! (ФОТО+ВИДЕО)

Меган Маркл (38) денес како сопруга на принцот Хари е дел од британското кралско семејство, а позната е и по својот стил на облекување кој отскокнува од кралските правила.

Цел свет знае дека пораснала во Калифорнија во просечни американски услови и дека била актерка. Кога станала славна, медиумите објавија дел од нејзините фотографии од детството.

Меѓутоа, сега испливаа досега невидени слики кога Меган уште како девојче на само 9 години се борела за она што и е многу важно.

Деветгодишната Меган во 1990 година учествувала во шоуто „Nick News“ и протестирала против сексистичките реклами.

профимедиа

„Nick News“ беше забавна и образовна програма за децата, а Меган учествувала откако упатила писмо во кое објаснила дека не е во ред да се нарекуваат едукативна програма, доколку промовираат сексизам во своите реклами.

профимедиа

Тогаш ја носела својата природна кадрава коса, а пегите и биле понагласени отколку денес.

профимедиа

Но, карактеристичните црни на лицето не се промениле воопшто па уште тогаш било јасно дека тоа девојче ќе порасне во вистинска убавица.

Во продолжение може да го погледнете видеото и реакцијата на Меган Маркл во споменатото шоу.

Слични објави

Мелани Грифит во бикини – Никогаш не би и дале 61 година! (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша го исплука Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Марија Шерифовиќ се соблече во купачи: Цел интернет зборува за ова!

Igor

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Igor

Не може потесно и пократко: Џорџина Родригез го покажа совршениот задник (ФОТО)

Igor

КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА – Пејачката на црвениот тепих дошла во ПРОЅИРЕН ФУСТАН, под него не облекла ништо (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

14 − 12 =

Слични објави

Цревата и се испреплеткале: Актуелната учесничка на „Ѕвездите на Гранд“ ИТНО оперирана!

Igor

ЖИВА БАРБИКА: Толку е убава, што луѓе се прашуваат дали е реална (ФОТО)

Igor

Иако зборувал дека е комплицирана и тешка, ја сакал до последниот ден: Нивната љубов ни смртта не ја згасна!

Еспресо

Вилијам: Не можам веќе да го поддржувам Хари

Еспресо

Принцот Вилијам: Извинете, јас и Кејт го шириме коронавирусот!

Еспресо

Спаѓате во овие ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ? Ве чека вистинска МАГИЈА, оваа недела ќе ви биде една од НАЈДОБРИТЕ

Igor