Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Со 30 мин задоцнување канадската ѕведа се појави на големата бина во спортскиот комплекс “А1 арена” и ги поздрави илјадниците фанови со: “Здраво Македонијо”, а прва композиција од неговото “мени” беше “The last night on earth”.

Потоа следуваше “Heaven”, а Брајан прилично расположен повторно и се обрати на публиката: “Да не се брзате некаде? Јас вечерва имам многу за пеење”, на што публиката го поздрави со овации.

Инаку во публиката може да се забележат и доста познати личности од светот на политиката, странски амабасадори, пејачи, музичари, а присутен исто така е и премиерот Зоран Заев.

Погледнете дел од атмосферата:

Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат

Слични објави

После повредата на филмскиот сет, Хали Бери полека заздравува! (ФОТО)

Igor

Косата расте како луда! ЖЕНИТЕ полуделе по овој шампон за КОЊИ!

Igor

Скопјанката Нора од „Задруга“ не престанува да ги „вознемирува“ обожaвателите со секси фотки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нов виц на Андрија Милошевиќ: Ќе заборавите на коронавирусот и на сè (ВИДЕО)

Еспресо

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат и уништат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Еспресо

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 − 4 =

Слични објави

Серена Вилијамс: Издание во какво не сме ја гледале (ФОТО)

Igor

По судењето со Карлеуша, Цеца доби подарок! Ова не го очекуваше! (ФОТО)

Еспресо

Каде завршиле парите кои Шабан Шаулиќ однапред ги земал како капар?

Igor

Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Igor

Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Еспресо

НАЈУБАВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА (TРET ДЕЛ)

Igor