-0.2 C
Скопје
03:49 - 30 март, 2023

Ознака : Бенд

Наши Фаци Слајдер Сцена

Битолскиот бенд сними втор сингл на хрватски јазик: Загледајте се во „Месечината“ со КОД 369

Еспресо
„Мјесечина“ е вториот сингл на македонскиот бенд CODE 369, издаден на хрватски јазик за Croatia Records. Видеото во продукција на Encore Media Production и Дејан...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

Култниот бенд „Kiss“ го најави своето повлекување од сцената: Тоа го правиме од самопочит и љубов кон фановите

М.Р.
Басистот и вокал на култниот рок бенд „Kiss“,  Џин Симонс, изјавил дека бендот се повлекува поради „самопочит“ и „љубов кон обожавателите“.   View this post...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ФОТО+ВИДЕО) Ветено-сторено, АББА се вратија и настапуваат заедно за првпат од 1982 година

Еспресо
Како што ветија, 4-те членови на Абба се вратија да „свират“ заедно за прв пат по 1982 година, во Лондон, на датумот на започнување на...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

(ФОТО) Се породила на концерт на „Металика“: Бремената тату уметница не сакала да го пропушти концертот на својот омилен бе

М.Р.
Бремената тату уметничка Џојс Фигуеира не сакаше да го пропушти концертот на нејзиниот омилен бенд „Металика“, особено што музичарите ја одложија турнејата во Јужна Америка...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Почина Том Паркер, пејачот на The Wanted: „Никогаш не помислуваш дека тоа може тебе да ти се случи!“

Еспресо
Пред нешто повеќе од една година му беше дијагностициран тумор на мозокот. „Никогаш не мислиш дека тоа може да ти се случи тебе“, коментираше уметникот...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) УКРАИНЦИ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА БОРБА СЛУШАЈЌИ ГО ХИТОТ НА БОН ЏОВИ: Бендот го сподели видеото на својот Твитер профил

М.Р.
Членовите на бендот Бон Џови објавија видео на кое Украинците се подготвуваат за борба со нивната песна „It’s My Life“. Видеото за рекордно време стана...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„ЛОНДОН КОЛИНГ“ стана „КИЕВ КОЛИНГ“: Бенд составен од архитект, ортопед и бизнисмен го препеаа хитот на „Клеш“

Еспресо
„Киев го повикува целиот свет… излезете од неутралноста вие момци и девојки“, украински панк бенд напиша своја верзија на познатиот хит „London Calling“ од 1979...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Бенд од Харков настапува во живо од засолниште: Не се откажуваме, ќе се бориме и немаме намера да се предадеме

Еспресо
Бендот „Selo i Ludy“ од Харков, вториот по големина град во Украина кој беше под силно гранатирање, споделува секојдневни настапи во живо од нивното засолниште,...
Балкан Слајдер Сцена

„ПАРНИ ВАЉАК“ ЌЕ ПОСТОИ, НО АКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ: Изјави гитаристот Хус, еден од основачите на бендот

Еспресо
Аки Рахимовски, вокалот на „Парни Ваљак“ почина ненадејно минатата сабота на 66 годишна возраст. На комеморација што се одржа вчера, помеѓу другите присуствуваше и еден...
Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ: Нов албум на 21 ВЕК

Еспресо
21 ВЕК го објави својот трет студиски албум насловен „СИ НАЦРТАВ ЖИВОТ“ кој од денеска, под етикетата на „Пасворд Продакшн“, е достапен на сите поголеми дигитални...