20.8 C
Скопје
21:02 - 14 јуни, 2024

Ознака : киев колинг

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„ЛОНДОН КОЛИНГ“ стана „КИЕВ КОЛИНГ“: Бенд составен од архитект, ортопед и бизнисмен го препеаа хитот на „Клеш“

Еспресо
„Киев го повикува целиот свет… излезете од неутралноста вие момци и девојки“, украински панк бенд напиша своја верзија на познатиот хит „London Calling“ од 1979...