25.8 C
Скопје
09:41 - 24 јуни, 2024

Ознака : кисс

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Култниот бенд „Kiss“ го најави своето повлекување од сцената: Тоа го правиме од самопочит и љубов кон фановите

М.Р.
Басистот и вокал на култниот рок бенд „Kiss“,  Џин Симонс, изјавил дека бендот се повлекува поради „самопочит“ и „љубов кон обожавателите“.   View this post...