7.8 C
Скопје
03:44 - 20 мај, 2022

Ознака : аки рахимовски

Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

НАД 18.000 ПУБЛИКА на концертот за Аки Рахимовски: „Доволно е да се каже Аки“, публиката пееше на цел глас!

Еспресо
Повеќе од 18.000 верни фанови присуствуваа на концертот на Парни Ваљак посветен на прерано починатиот Аки: многубројната публика гласно ги пееше сите песни. Аки Рахимовски...
Балкан Слајдер Сцена

(ВИДЕО) СИНОТ НА АКИ РАХИМОВСКИ СПОДЕЛИ ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО: „Сакајте ги и љубете ги вашите родители, без разлика на сѐ“

Еспресо
Тагата по вечното заминување на легендарниот фронтмен на „Парни Ваљак“ е сѐ уште присутна кај сите оние кои го почитуваа неговиот лик и дело. Помина...
Балкан Слајдер Сцена

ВАЉАК И ПРИЈАТЕЛИТЕ ЗА АКИ РАХИМОВСКИ: Голем концерт кој преку ноти и стихови ќе го слави прославениот музичар

Еспресо
Членовите на бендот „Парни ваљак“ ја споделија со публиката веста дека ќе се качат на сцената и ќе одржат голем концерт насловен „Ваљак и пријателите:...
Балкан Слајдер Сцена

„ПАРНИ ВАЉАК“ ЌЕ ПОСТОИ, НО АКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ: Изјави гитаристот Хус, еден од основачите на бендот

Еспресо
Аки Рахимовски, вокалот на „Парни Ваљак“ почина ненадејно минатата сабота на 66 годишна возраст. На комеморација што се одржа вчера, помеѓу другите присуствуваше и еден...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

ВО ВЕЧНОТО ПОЧИВАЛИШТЕ: Аки Рахимовски оставил тестамент да биде погребан како муслиман

Еспресо
Аки Рахимовски вчера беше испратен од бројни пријатели и семејство на вечно почивање во Алејата на великаните во загребскиот Мирогој, пренесува „Jutarnji list“. На последното...
Балкан Слајдер Сцена

ЗБОГУМ ЛЕГЕНДО: Последно испраќање на Аки Рахимовски денес на плоштадот Македонија

Еспресо
Денес, 26 јануари, пред неговиот погреб во Загреб, Скопје ќе го испрати својот сограѓанин и пријател, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“ и најдобриот рок-вокалист...
Балкан Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЈА ПЕЕМЕ КАКО ЉУБОВНА ПЕСНА НО ИМА ДРУГО ЗНАЧЕЊЕ: Што се крие зад најголемиот хит на „Парни Ваљак“?

Еспресо
Аки Рахимовски, легендарниот пејач на групата „Parni Valjak“, почина на 67-годишна возраст. Семејството и колегите се збогуваха со него, обожавателите му оддадоја почит, а некои...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) КАРОЛИНА ЕМОТИВНО ЗА АКИ РАХИМОВСКИ: Тргни и полетај, без страв!

Ирена Трајкова
Веста за смртта на музичката легенда Аки Рахимовски го обви Балканот во црно. Уште во неверување, голем број познати личности и обожаватели од регионот му...
Балкан Наши Фаци Слајдер Сцена

СИНОТ НА АКИ СО ЕМОТИВНА ОБЈАВА: Кристијан Рахимовски откри што му кажал татко му пред неколку дена

И. Т.
Кристијан Рахимовски за првпат проговори по смртта на неговиот татко Аки, посветувајќи му емотивна објава. АКИ РАХИМОВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ: Со сопругата со...
Балкан Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

АКИ РАХИМОВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ: Со сопругата со години живееле во Словенија

И. Т.
Иако последните години живееше во Словенија со својата невенчана сопруга Барбара, Аки Рахимовски ќе биде погребан во Загреб. Како што дознава „Вечерњи“ од извори блиски...