2.8 C
Скопје
04:03 - 19 април, 2024

Ознака : погреб

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Песната на погребот на Метју Пери го опишува неговиот живот: Зборовите на мајка му се срцпарателни!

Еспресо
Семејството и актерската екипа на „Пријатели“ се собраа на гробиштата Форест Лон во Лос Анџелес на приватна погребна церемонија за да се простат од актерот...
БалканСлајдерСцена

И камен би заплакал: Енес Беговиќ со трогателни зборови се прости од синот

Еспресо
Синот на популарниот босански пејач Енес Беговиќ денес беше погребан во Сараево, а Армин до вечното почивалиште го придружуваа голем број луѓе. На Енес во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Во Ватикан започна церемонијата на збогување со папата Бенедикт Шеснаесетти: Се очекува присуство на повеќе од 100.000 верници

Еспресо
Погребната церемонија на папата Бенедикт Шеснаесетти започна на плоштадот Свети Петар во Ватикан, пренесува во живо прес-службата на Ватикан. Pope Emeritus Benedict XVI’s coffin is...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Последно испраќање на Масимо Савиќ: „Оние кои не знаат каков човек бил, ќе го паметат по неговиот глас, тој глас секогаш останува!“

Еспресо
Масимо Савиќ, денеска е погребан на градските гробишта во Задар. Според хрватските медиуми, на погребот присуствувале над триста луѓе. Се свирела „Реквием“ од Моцарт. На...
СветСлајдерСцена

Српската естрада се збогува со Лаќа, потресни сцени на погребот: Дара Бубамара и Наташа Беквалац не можат да ги сопрат солзите

Еспресо
Во тек е погребот на Новите грибишта во Белград, Србија, на текстописецот Милан Радуловиќ Лаќа, син на покојните Марина Туцаковиќ и Александар Радуловиќ Фута. Милан...
БалканСлајдерСцена

Познат датумот на погребот на Лаќа, ќе биде погребан до мајка му и братот

Еспресо
Текстописецот Милан Радуловиќ Лаќа, чие тело завчера беше донесено во Белград од Израел, ќе биде погребан во вторник на Новите гробишта (Ново гробље) во Белград,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Погребот на кралицата Елизабета Втора за „влакно“ го урна рекордот по посетеност што 22 години го држеше погребот на Тито: Кој сè дојдоа, а кој не на погребот на кралицата

Еспресо
Беа потребни 22 години да се урне рекордот на посетеност на погребот на Јосип Броз Тито. Погребот на кралица Елизабета Втора е во „тесно“ водство...
ЕспресоСлајдер

(Видео) Кралот Чарлс на столбот на срамот – одбил да се ракува со црнец

Еспресо
На социјалните мрежи се појави видео на кое кралот Чарлс се поздравува со луѓе кои дошле да ѝ оддадат почит на неговата мајка, кралицата Елизабета...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Трамп го исмева Бајден оти седел дури во 14-от ред на погребот на кралицата

Еспресо
Да бев јас претседател, ќе ме ставеа на прво место. Ова ѝ се случува на Америка за само две кратки години. Нема почит!. Вака реагираше...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кралицата Елизабета Втора погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора е погребана заедно со нејзиниот покоен сопруг, војводата од Единбург во Меморијалната капела на кралот Џорџ Шести, соопшти вечерва британското кралско семејство....