13.8 C
Скопје
20:30 - 23 април, 2024

Ознака : енес

БалканСлајдерСцена

И камен би заплакал: Енес Беговиќ со трогателни зборови се прости од синот

Еспресо
Синот на популарниот босански пејач Енес Беговиќ денес беше погребан во Сараево, а Армин до вечното почивалиште го придружуваа голем број луѓе. На Енес во...
Балкан

Трагедија во домот на популарниот босански пејач: Почина син му на само 29 години, бил „на пат“ да стане татко

Еспресо
Синот на познатиот босански пејач Енес Беговиќ, Армин Беговиќ, почина денеска на инфективната клиника во Сараево, опкружен со најблиските. Роден е 1990 година, а како...