15:06 - 19 април, 2024

Ознака : ватикан

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Во Ватикан започна церемонијата на збогување со папата Бенедикт Шеснаесетти: Се очекува присуство на повеќе од 100.000 верници

Еспресо
Погребната церемонија на папата Бенедикт Шеснаесетти започна на плоштадот Свети Петар во Ватикан, пренесува во живо прес-службата на Ватикан. Pope Emeritus Benedict XVI’s coffin is...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ватикан е подготвен да биде посредник во преговорите меѓу Русија и Украина, ја нуди својата територија за средба

Еспресо
Ватикан е подготвен да стане посредник во преговорите меѓу Русија и Украина за решавање на украинскиот конфликт и да ја понуди својата територија како неутрално...