18.8 C
Скопје
20:46 - 5 октомври, 2022

Ознака : папа

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Чудесни жени

Ватикан одлучи, Папата Франциск објави: За првпат во историјата именувани жени во „машкиот“ советодавен одбор

Еспресо
Папата Франциск  ја објави одлуката во ексклузивно интервју за Ројтерс на почетокот на јули, објаснувајќи дека сака да им даде на жените повеќе позиции на...
Еспресо Слајдер

Папата објави дека не станува од Светата столица, а ги демантираше и гласините за ракот: лекарите „не ми кажале ништо за тоа“

Еспресо
Во ексклузивно интервју во неговата резиденција во Ватикан за Ројтерс, папата Франциск негираше дека планира да поднесе оставка и исто така ги негираше гласините дека...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Шефот на Тесла, Илон Маск се сретна со папата Франциск, разговар на тема „подобар свет“

Еспресо
Со четири од неговите седум деца, милијардерот ја објави фотографијата што го прикажува со Светиот Отец.  Илон Маск, најбогатиот човек на сите времиња, на Твитер...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

Папата ѝ напиша на кралицата: „Ви посакувам мир и просперитет“; Макрон рече: Кралицата е „златната нишка што ги врзува нашите две земји“

Еспресо
Денеска започнуваат прославите за 70-годишнината од владеењето на кралицата.  Папата испрати телеграма на кралицата Елизабета по повод платинестиот јубилеј. „Во оваа радосна прилика“ Папата ги...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Папата Франциск му пиша на рускиот патријарх Кирил по повод празникот: „Да ја заштитиме вредноста и достоинството на секој човечки живот“

Еспресо
Папата Франциск му напиша на рускуиот патријарх Кирил: „Нашите напори треба да бидат за заштита на човечкото достоинство“ испраќајќи му пораката со добри желби по...
Свет Слајдер Сцена

МАДОНА СЕ ОБРАТИ НА ПАПАТА ФРАНЦИСК: „Можеме ли да се сретнеме да разговараме за мојата екскомуникација?“

Еспресо
Поп ѕвездата директно му се обрати на папата преку Твитер: „Дали би било можно да се сретнеме еден ден за да разговараме за некои важни...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Папата Франциск: „Подготвен сум да се сретнам со ПУТИН ВО МОСКВА ако тој ја отвори вратата!“

Еспресо
Папата Франциск изрази подготвеност да се сретне со Путин во Москва: тој веќе неколку недели бара средба со него. Соочен со продолжувањето на руската офанзива...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Секојдневие Слајдер Сцена

ЗЕЛЕНСКИ разговарал со ПАПАТА: Неговата Светост е „најочекуваниот гостин во Украина“

Еспресо
Главниот амбасадор на Украина во Светата столица Андриј Јураш утринава на Твитер откри дека папата утрово му се јавил на украинскиот претседател Володомир Зеленски. Папата...
Лајфстајл Слајдер Стил

ФОТО+ВИДЕО: Првата дама на Македонија воодушеви на посетата кај Папата во креација со симболична порака испишана на глаголица

ЕСПРЕСО
Црн формален костим со долги ракави според строгите протоколи и вел со кој се покрива главатa и на кој со глаголица е испишана реченицата „Зарем...