23.8 C
Скопје
08:35 - 24 јуни, 2024

Ознака : КИРИЛ

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Рускиот патријарх Кирил: „Секој што ќе умре борејќи се, ќе му бидат простени сите гревови“

Еспресо
Поглаварот на Руската православна црква во денешната проповед им се обрати на граѓаните вклучени во „делумната мобилизација“. „Црквата признава дека ако некој, поттикнат од чувство...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(Видео) Кирил се лизна и струполи на земја за време на служба, „Карма“ – ироничен коментар од Украина

Еспресо
Украинската агенција УНИАН иронично го коментира лапсусот на рускиот патријарх Кирил кој падна за време на служба. „Ова е крама“ , коментира украинската новинска агенција...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Европа го одобри шестиот пакет санкции против Русија; Патријархот Кирил не е на листата

Еспресо
По еден месец дискусии и одложувања, пакетот доби зелено светло и ќе биде финализиран по писмена постапка со рок до утре наутро до 9 часот....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Патријархот Кирил на црната листа на санкционирани личности на ЕУ; Кирил:„Русија ги зајакнува своите вооружени сили само од одбранбени причини“

Еспресо
Поглаварот на Руската православна црква, во меѓувреме, изјави: „Русија е сила која го сака мирот и ги зајакнува своите вооружени сили само од одбранбени причини“....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Папата Франциск му пиша на рускиот патријарх Кирил по повод празникот: „Да ја заштитиме вредноста и достоинството на секој човечки живот“

Еспресо
Папата Франциск му напиша на рускуиот патријарх Кирил: „Нашите напори треба да бидат за заштита на човечкото достоинство“ испраќајќи му пораката со добри желби по...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кој уште ќе биде на листата на 6-от пакет санкции: Тајната „прва дама“ Кабаева и патријархот Кирил се дел од имињата за кои се зборува

Еспресо
Алина Кабаева, поранешна гимнастичарка и златна олимписка медалистка за која се верува дека е љубовница на рускиот претседател Владимир Путин (и дека со неа има...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Колку „тежи“ рускиот патријарх Кирил: Носи часовник од 30.000 долари, има вила во близина на Цирих, сметки во Швајцарија, Австрија, Италија…

Еспресо
Неговите хоби вклучуваат алпско скијање, одгледување чистокрвни кучиња, скијање на вода и добри часовници, како што е Brequet од 30.000 долари, има сметки во Швајцарија,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЕУ предлага санкции и за ПАТРИЈАРХОТ КИРИЛ: Еве кои уште се на листата од 57-те личности

Еспресо
Поглаварот на Московската православна црква, многу лојален на Путин, заедно со воените и водечките фигури на Кремљ влегува во рамката на европските санкции против Русија. ...