Ознака : металика

Ви Препорачуваме Лајфстајл

На денешен ден Балканот доби голема музичка ѕвезда, легендарните „Metallica“ го објавија албумот „Master of puppets“ и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На денешен низ музичката историја се сеќаваме на многу настани кои оставија голем белег до ден денеска, а во продолжение прочитајте за некои од најважните…...
Лајфстајл Сцена

ПЕЈАЧОТ НА МЕТАЛИКА ВО БОЛНИЦА: Сериозни проблеми со АЛКОХОЛОТ И ДРОГАТА, БЕНДОТ објави ТАЖНИ ВЕСТИ – нема КОНЦЕРТИ

Igor
Американскиот бенд „Металика“ (Metallica) објави дека нивниот пејач Џејмс Хетфилд се лекува во неименувана клиника од зависности и поради тоа е откажана турнејата во Австралија...
Лајфстајл Сцена

Легендарните „Металика“ објавуваат илустрирана книга со осврт на целата кариера

Igor
Легендарните „Металика“ во текот на оваа година се очекува да објават илустрирана книга со наслов The ABCs of Metallica. Книгата претставува осврт на целата кариера...