Легендарните „Металика“ објавуваат илустрирана книга со осврт на целата кариера

Легендарните „Металика“ во текот на оваа година се очекува да објават илустрирана книга со наслов The ABCs of Metallica.

Книгата претставува осврт на целата кариера на бендот, од А до Ш, прикажувајќи ги со секоја буква песната и периодот кога ја снимиле, како и интересни факти за членовите на оваа популарна група.

Колекционерското издание на „Металика“ се очекува на 26 ноември.

Сите приходи од продажбата се наменети за фондацијата што ја основа бендот, All Within My Hands.

Слични објави

Сензуален танц со неочекуван пресврт: Џеј Ло танцуваше покрај момчето, а потоа се случи нешто НЕОЧЕКУВАНО (ВИДЕО)

Еспресо

Жена му на Том Хенкс лудо се забавува во карантин: Шармантната Рита рапува на голем хит од 90-те (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп 18 јули 2019, четврток

Igor

ЦЕЛОСНО СЕ ПРОМЕНИ: Клое Кардашијан направила нова операција? (ФОТО)

Igor

Глумицата претерала со операциите: Таа сега е непрепознатлива!

Igor

Династија на развратници и светци: Романови обожавале оргии и луди забави (ПРВ ДЕЛ)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Не се грижи за стилската умереност: Eкстравагантната Летиција ги урива модните кралски правила (ФОТО)

Igor

Шарлиз Терон НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Малку жени би се осмелиле на ваква фризура (ФОТО)

Igor

Пенелопе Круз откри како се однесувал Џони Деп со неа: Поминаа многу години, него го сметам за… (ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најпознатите фитнес-инфлуенсерки ја покажа неверојатната 3-годишна трансформација! (ВИДЕО)

Еспресо

Проверете дали сте меѓу нив: Ова се најинтелегентните хороскопски знаци (ФОТО)

Igor

Нов скандал го стресе Холивуд: Анџелина Џоли го губи старателството над децата

Igor