ПЕЈАЧОТ НА МЕТАЛИКА ВО БОЛНИЦА: Сериозни проблеми со АЛКОХОЛОТ И ДРОГАТА, БЕНДОТ објави ТАЖНИ ВЕСТИ – нема КОНЦЕРТИ

Американскиот бенд „Металика“ (Metallica) објави дека нивниот пејач Џејмс Хетфилд се лекува во неименувана клиника од зависности и поради тоа е откажана турнејата во Австралија и Нов Зеланд.

Останатите тројца членови – тапанарот Ларс Улрих, гитаристот Кирк Хамет и басистот Роб Трухиљо, на Твитер ја објавија одлуката и им се извинија на фановите. Во објавата е наведено дека Хетфилд (56) со години се бори со зависноста и дека повторно се пријавил на програма за лекување.

Не се објавени повеќе детали, но членовите на „Металика“ споменаа дека го ценат разбирањето и поддршката која фановите ја имаат за еден од основачите на групата.

„Металика“ требаше да настапи во пет австралиски градови, а потоа да одржи и четири концерти во Нов Зеланд. Од бендот соопштија дека на сите кои имаат купено карти ќе им бидат вратени парите.

Слични објави

Џенифер Анистон пак соборува рекорди на Инстаграм: Сите сакаат да ја видат без шминка!

Igor

Светски познатата Дуа Липа доаѓа во Скопје?

Igor

Муза на Хичкок и принцеза на Монако: Модната икона Грејс Кели која се откажа од актерството во врвот на кариерата! (ФОТО)

Слободен Печат

Актерката на која операциите и ја уништија кариерата: Мег Рајан наполни 58 години (ФОТО)

Igor

Како го поминуваат времето во карантин Бела Хадид, Емили Ратајковски, Кендал Џенер… (ФОТО)

Еспресо

ПАЗЕТЕ СЕ од овие хороскопски знаци: Тие се ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ, го исцицуваат животот од вас!

Igor

Остави Коментар

осум − 1 =

Слични објави

Зошто Никола Тесла умрел во сиромаштија и во долгови?

Слободен печат

НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Еспресо

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Еспресо

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо

Најскапиот џемпер на светот! (ФОТО)

Igor

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски