9.8 C
Скопје
01:56 - 15 април, 2024

Ознака : вајнстин

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џим Кери на брутален начин го поздрави Вајнстин (ФОТО)

Еспресо
Актерот објави цртеж со ликот од осудениот продуцент… Продуцентот Харви Вајнстин е осуден на 23 години затвор поради силување. Многу луѓе од целиот свет ја...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Вајнстин пренесен во болница: Се жалел на болка во градите

Еспресо
Поранешниот филмски могул Харви Вајнстин (67), кој беше осуден во средата на 23 години затвор поради сексуален напад и силување, пренесен е во болница бидејќи...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Вајнстин паднал во затворот, тврди дека има потрес на мозокот

Еспресо
Во судот во Њујорк филмскиот продуцент Харви Вајнстин е прогласен за виновен за сторено кривично сексуално дело врз една жена и силување на друга жена....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Еспресо
Вајнстин е прогласен за виновен за сторено сексуално кривично дело врз една жена и силување друга жена. Американскиот процудент Харви Вајнстин денеска во суд во...