Ознака : Сексуално вознемирување

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Еспресо
Вајнстин е прогласен за виновен за сторено сексуално кривично дело врз една жена и силување друга жена. Американскиот процудент Харви Вајнстин денеска во суд во...
Лајфстајл Сцена

„Ме тераше да носам фустани од жена му“: Џенифер Анистон го нарече свиња сексуалниот предатор од Холивуд (ФОТО)

Igor
Харви Вајнстин (67) некогаш беше најмоќниот човек во светот на филмот, а последните неколку години е еден од најомразените. Причината за тоа се ужасните исповеди...
Лајфстајл Сцена

Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Igor
Шармантниот 41-годишен актер Џејмс Франко е обвинет за сексуално вознемирување на свои студентки. Студентките Сара Титер- Каплан и Тони Гал, од неговата академија „Studio 4“,...