Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Шармантниот 41-годишен актер Џејмс Франко е обвинет за сексуално вознемирување на свои студентки.
Студентките Сара Титер- Каплан и Тони Гал, од неговата академија „Studio 4“, вчера покренале тужба против актерот во судот во Лос Анџелес.

Студентките го обвинуваат актерот дека ја злоупотребил својата слава и улогата на професор за да им се додворува на младите студентки и да ги принудува да аплицираат на аудиции кои се експлицитни и имаат доста недолични сцени.

Девојките тврдат дека Џејмс им вршел притисок да прават експлицитни сцени со оргии и им ветувал дека така полесно ќе најдат работа.

За да може да учествуваат на курсот за правење сексуални сцени, Франко барал од своите студенти да снимат видео запис и да ги препишат правата на академијата.

Откако Тони Гал се побунила поради ваквите „инструкции“, била отстранета од часовите, додека нејзината пријателка Титер-Каплан продолжила со часови и била избрана да глуми во неколку филмови од „Рабит Бандини филмс“ продукцијата на Франко, што подразбирало дека таа доброволно го прифаќа ваквото однесувањето на актерот.

Студентката Титер-Каплан, која присуствувала на курсот за секс сцена, тврди дека Франко ги отстранил пластичните „оклопи“ околу вагините на другите студенти и симулирал орален секс врз нив.

Profimedia

Титер-Каплан претходно зборувала за оваа конкретна ситуација во написот за „Лос Анџелес тајмс“ за 2018 година, заедно со уште четири жени кои исто така споделија негативни искуства со Франко.
Двете студентки кои разговараа со „Лос Анџелес тајмс“ тврдат дека Франко бил „лут“ кога актерките на една од неговите снимки одбиле да бидат топлес за некоја сцена.

Во изјава за Рафинерија29, адвокатот на Франко, Мајкл Плонскер, ги негирал обвинувањата.

Франко исто така ги отфрли обвинувањата, а и преку адвокатот најави дека нема да дозволи да биде вовлечен во лажен скандал. Тој вели дека ќе бара оштета за клевета.

Слични објави

Шпански уметник прави слики кои остаруваат додека поминувате покрај нив (ВИДЕО)

Еспресо

Мадона специјална гостинка на Евровизија во Израел

Igor

СИЛИКОНИ НА КОМПЕНЗАЦИЈА: Зошто Луна Џогани толку често ги фотографира новите гради?

Igor

Џеј Ло повторно воодушеви: Во бел костим за капење гордо го покажа своето тело (ВИДЕО)

Еспресо

Селфи по породување кое стана хит, ќе ви стане јасно кога ќе ја видите целата слика (ФОТО)

Еспресо

За 60 дена потполно сам ја изградил куќата која располага и со голем базен! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

13 − 7 =

Слични објави

Доста ми е од сѐ: Ријалити шоуто за Кардашијанс останува без една од славните сестри! (ФОТО)

Igor

Во пресрет на оскаровската ноќ, Македонија навива за „Медена земја”

Еспресо

Канје Вест не престанува да го шокира светот: Ким сакаше да ме однесе во лудница, нејзината мајка ја продала секс-снимката! (ВИДЕО)

Еспресо

Имате тенка и слаба коса? Овие фризури се за вас

Igor

Мајката на Дуа Липа со златен елек (ФОТО)

Igor

Три хороскопски знаци со најлоша среќа во месец ноември

Igor