20.8 C
Скопје
21:02 - 14 јуни, 2024

Ознака : избелите

Здрави навики

Како на природен начин да ги избелите темните дамки на лактите и колената?

Igor
Насобирањето на мртви клетки, изложеност на сонце или хормонален дисбаланс може да бидат причина за потемнување на кожата кај лактите и колената. Овие делови од...