17.8 C
Скопје
00:43 - 26 мај, 2024

Ознака : лајсфстајл

Ви препорачуваме на СПЛајфстајлРетроСлајдер

АФЕРАТА НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: Поради врска рипнала од балкон во снег

Еспресо
Принцезата Дијана еднаш побегнала од безбедносниот тим кој ја чувал скокајќи од балконот на хотелската соба во длабокиот снег и така се стрчала кон својата...
Секојдневие

ВИДЕО: Вашите блузи имаат жолти дамки во пределот на пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите!

Еспресо
Лицата кои премногу се потат, без оглед на годишното време, често имаат проблем со валкани блузи, кошули и маици во пределот на пазувите, но без...
АстроЛајфстајлСлајдерХороскоп

Дневен хороскоп за 25 ноември: Забранетото овошје носи горчлив вкус, прифатете го она што го добивате

Еспресо
ОвенТензиите може да се зголемат во некои деловни односи и може да се чувствувате вознемирени без причина, но сепак, повремено со причина ќе бидете на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Боб Дилан го објави првиот албум, роден е Петар Грашо и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музичката историја ќе го паметиме по дебитантскиот албум на единствениот музичар кој подоцна ја добива Нобеловата награда за литература – легендарниот Боб...