Tag : сусам

Здравје

Јадете секој ден по една лажица сусам! Еве зошто…

Igor
Ако во вашата храна често додавате сусам, тогаш му правите голема услуга на вашиот организам. Постојат неколку видови сусам: црн, бел, црвен… И сите сорти...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian